Wystawa “Leonardo da Vinci 1452 – 1519” w Palazzo Reale

Głowa rozczochranej kobiety - Leonardo da Vinci

Leonardo da Vinci, człowiek wszechstronny  oraz geniusz, ucieleśnienie ducha uniwersalizmu swojej epoki.  Malarz, rzeźbiarz, inżynier, anatom, muzyk, wynalazca, aktywny w różnych dziedzinach sztuki i nauki, jest najbardziej znanym artystą, nie tylko renesansu, ale wszechczasów i całego globu.

W Mediolanie od 16 kwietnia do 19 lipca 2015 roku otwarta jest wystawa poświęcona temu wszechstronnemu artyście. Jest to najważniejsza wystawa monograficzna jaką kiedykolwiek zorganizowano we Włoszech. Sponsoruje ją miasto Mediolan a pomysł i organizację zawdzięczamy Palazzo Reale i Wydawnictwo Skira. Jest niepowtarzalną okazją aby podziwiać i zrozumieć niezwykłą złożoność geniuszu Leonarda da Vinci.  

Czytaj dalej

Koncert inauguracyjny EXPO 2015

W czwartek, 30 kwietnia nastąpi inauguracja Wystawy Światowej EXPO 2015 darmowym koncertem na Piazza Duomo w Mediolanie, w którym udział weźmie światowej sławy tenor Andrea Bocelli. Śpiewak jest również Nadzwyczajnym Ambasadorem EXPO 2015. Wieczór będzie transmitowany na żywo przez streaming na oficjalnej stronie internetowej EXPO 2015 oraz przez włoską telewizję RAI1,  począwszy od 20.30.

Czytaj dalej

Van Gogh w Mediolanie

Dobra wiadomość dla miłośników sztuki – po ponad sześćdziesięciu latach Vincent Van Gogh powraca do Mediolanu.  Temat tej ważnej wystawy o tytule “Człowiek i ziemia” koncentruje się na poszczególnych etapach życia na wsi, od orki po siew i zbiory, symbole ludzkiego wysiłku w celu zdominowania sił natury, kompleks poetyckiego dialogu artysty  między charakterem człowieka i naturą, która go otacza.

Czytaj dalej