Od 13 do 15 lutego w „The Mall Porta Nuova” w Mediolanie odbędzie się  pierwsza włoska edycja „Salon du Chocolat„, jednej z największych imprez poświęconych przysmakowi preferowanym przez miliony ludzi na całym świecie, inaugurowanej w 1994 roku w Paryżu. Trzy dni degustacji, pokazów gotowania i warsztatów dla dzieci.

„We Włoszech, w latach poprzednich, zawsze odczuwaliśmy pewien respekt do naszych francuskich kuzynów, dotyczących żywności w ogóle, a w szczególności dotyczący czekolady. Ale potem zdaliśmy  sobie sprawę, że nasi  „Maîtres Chocolatier” nie mają sobie równych”, powiedzieli organizatorzy Salonu Roberto Silva Coronel i Peter Cerretani, opowiadając o powodach, które skłoniły ich aby przynieść zdarzenie właśnie do Mediolaniu.

„Salon du Chocolat” można podzielić na kilka głównych wydarzeń. Pierwszy będzie połączeniem czekolady i mody: młodzi projektanci Naba Fashion Lab z Mediolanu zaprojektują 10 sukni wykonanych z czekolady, które zaprezentowane zostaną podczas uroczystej wieczornej gali 12 lutego, w „The Mall”. Pokaz mody zostanie powtórzony w sobotę i niedzielę, a suknie zostaną wystawione do oglądania podczas trzech dni otwartych dla publiczności.

Drugim wydarzeniem godnym uwagi będą „doświadczenia sensoryczne” zorganizowane przez Gilberto Mora i Międzynarodowy Instytut Chocolier kierowany przez Luigi Odello, połączone z degustacją czekolady w jej najlepszych kombinacjach.

Iginio Massari, znany z udziału w programie Masterchef jak i inni włoscy i międzynarodowi wielcy ?maîtres chocolatier? wezmą udział w trzecim wielkim wydarzeniu jakim będzie „Chocoshow” czyli wielkie gotowanie!

Podczas Salonu, na szczególną uwagę będą zasługiwały dzieci, dla których stworzone zostanie wiele różnych warsztatów aby mogły odtworzyć sceny ze słynnej powieści Roalda Dahla ?Charlie i fabryka czekolady?. Również wiele uwagi zostanie poświęconej zakochanym i Walentynkom, dla których zostaną przygotowane również różne inicjatywy.

Do kompletu brakuje tylko wielka przestrzeń, gdzie można dokonać zakupów, czekoladowych oczywiście 🙂 . Dla miłośników czekolady nie zabraknie produktów najlepszych międzynarodowych cukierni.

Bilety wstępu są do nabycia na stronie Salonu, w cenach obniżonych: 12 euro za cały bilet i 8 za zniżkowy. Przy zakupie biletów na miejscu kosztować będą odpowiednio 15 i 10 euro.

The Mall Porta Nuova Varesine, znajduje się w najnowocześniejszej dzielnicy Mediolanu i najłatwiej jest tam dojechać metrem linii zielonej ? do stacji Porta Garibaldi. Można również dojechać linią żółtą i wysiąść na stacji Repubblica, stamtąd już tylko czeka nas kilkuminutowy spacerek.

Po więcej szczegółowych informacji odsyłam na oficjalną stronę salonu (dostępna w językach włoskim i angielskim).