Leonardo da Vinci, człowiek wszechstronny  oraz geniusz, ucieleśnienie ducha uniwersalizmu swojej epoki.  Malarz, rzeźbiarz, inżynier, anatom, muzyk, wynalazca, aktywny w różnych dziedzinach sztuki i nauki, jest najbardziej znanym artystą, nie tylko renesansu, ale wszechczasów i całego globu.

W Mediolanie od 16 kwietnia do 19 lipca 2015 roku otwarta jest wystawa poświęcona temu wszechstronnemu artyście. Jest to najważniejsza wystawa monograficzna jaką kiedykolwiek zorganizowano we Włoszech. Sponsoruje ją miasto Mediolan a pomysł i organizację zawdzięczamy Palazzo Reale i Wydawnictwo Skira. Jest niepowtarzalną okazją aby podziwiać i zrozumieć niezwykłą złożoność geniuszu Leonarda da Vinci.  

Wystawa podzielona jest na dwanaście sekcji, w których odwiedzający będą mogli odkryć wielopłaszczyznową działalność Geniusza, poprzez oryginalne notatki, zbiór ponad 100 rysunków  (z których około 30 pochodzi ze zbioru „Kod Atlantycki”) oraz wiele dzieł sztuki: rysunki, rękopisy, rzeźby, inkunabuły i dzieła z XVI wieku z najsłynniejszych muzeów i bibliotek świata (takich jak Luwr, Royal Collection Trust, British Museum, Metropolitan w Nowym Jorku, National Gallery w Waszyngtonie, Pinacoteca Ambrosiana i Muzea Watykańskie.)

Dwanaście odcinków towarzyszyć odwiedzającym odkryć wielopłaszczyznowe działania Inżynierów, poprzez swoich oryginalnych kodów, ponad sto rysunków podpisane (z czego około trzydzieści od słynnego „Kodu Atlantyckiego”) i wielu dzieł sztuki: rysunki, rękopisy, rzeźby, inkunabułów i XVI z najsłynniejszych muzeów i bibliotek świata, w tym: Luwr, Royal Collection Trust, British Museum, Metropolitan w Nowym Jorku, National Gallery w Waszyngtonie, Pinacoteca Ambrosiana i Muzeów Watykańskich.

EXPO 2015 (Wystawa Światowa) jest doskonałą okazją aby gościć tego wspaniałego Geniusza, niekwestionowanego symbolu kreatywności i sztuki włoskiej, rozpoznawalnego na całym świecie.

Wystawa Wystawa Leonardo da Vinci 1452 – 1519 otwarta jest od 16 kwietnia do 19 lipca w godzinach:

 • Poniedziałek: 14.30-19.30
 • Wtorek i środa: 9.30-19.30
 • Czwartek, piątek sobota i niedziela: 9.30-24.00

Kasa biletowa zamykana jest na półtorej godziny przed zamknięciem wystawy.

Adres: Palazzo Reale – Piazza del Duomo 12 ? Mediolan

Ceny biletów:

 • Normalny: 12,00 euro
 • Ulgowy: 10,00 euro
 • Grupy: 10,00 euro
 • Szkoły: 6,00 euro
 • Rodzinny: 16,00 euro (1 dorosły + 1 dziecko poniżej 14 lat)
 • Blety łączone  (z audioprzewodnikiem):
  • Bilet łączony z wystawą „Visconti Sforza” OTWARTY: 20,00 euro (wizyta u Leonarda w dniu zakupu plus druga wystawa w dowolnie wybranym dniu)
  • Bilet łączony z wystawą „Visconti Sforza” W TYM SAMYM DNIU: 18,00 euro

Bilety można kupić również online, jednak w tym przypadku bilet jest o 1,5 euro droższy. Zakup na stronie „VivaTicket”